Kosmetyki używane przez Marokanki - uroda

orientalne kosmetyki do pielęgnacji dłoni

Fryzjer- o zawodzie

Fryzjer – rzemieślnik zajmujący się zgodnie z życzeniami klientów strzyżeniem włosów, ich pielęgnacją, układaniem, farbowaniem, myciem, dekoloryzacją.

Kosmetyki używane przez Marokanki - uroda orientalne kosmetyki do pielęgnacji dłoni
Zawód fryzjera należy do grupy zawodów usługowych.

Dzięki posiadanym umiejętnościom fryzjer może również prowadzić własny zakład usługowy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fryzjer


Olejek arganowy zwany też

Każda kobieta chciałaby mieć zdrowy i nieskazitelny wygląd. Często mimo szczególnej troski i codziennej pielęgnacji nie zawsze jest to widoczne. Zdarzają się również sytuacje, kiedy to kosmetyki zamiast pomagać, szkodzą naszej skórze, ponieważ zawierają w swym składzie mnóstwo sztucznych dodatków chemicznych. Mając tego świadomość, większość kobiet stara się rezygnować z konwencjonalnych, pełnych szkodliwych substancji kosmetyków, na rzecz zdrowych i ekologicznych.

Naturalne kosmetyki zawierają wyłącznie składniki pochodzenia: roślinnego, mineralnego, bądź zwierzęcego. Muszą spełniać określone normy, według których dodawanie parabenów, konserwantów i barwników sztucznych jest zabronione.

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się marokańskie kosmetyki. Marokanki w sposób szczególny pielęgnują swoje ciało, korzystając z tego, co natura ma najlepszego. Ich niesamowita uroda i urok jest efektem stosowania ekologicznych kosmetyków, pełnych witamin, przeciwutleniaczy, składników nawilżających, odżywczych i regenerujących. Pochodzące z darów przyrody produkty takie jak: olejek arganowy, henna, czarne mydło i woda różana są dziś znane na całym świecie jako naturalne skarby Maroka. Olejek arganowy, zwany też "płynnym złotem" jest jednym z najdroższych olejów na świecie. Warto wiedzieć, że składniki te poza działaniem upiększającym mają liczne właściwości lecznicze. Dokonując zakupu kosmetyków, należy więc wybierać te naturalne, nieco droższe, ale bezpieczne. Odpowiednio dobrany krem, balsam, czy olejek potrafi zdziałać cuda.


Wikipedia o depilacji woskiem

Jest to zabieg kosmetyczny mający na celu mechaniczne usunięcie zbędnego owłosienia za pomocą wosku. Woski używane podczas zabiegu depilacji można podzielić na woski miękkie o temperaturze topnienia do 40°C oraz na woski twarde o temperaturze topnienia powyżej 40°C.

Zabieg ten jest uważany za bolesną metodę usuwania zbędnego owłosienia. Polega on na rozsmarowaniu wzgodnie z wzrostem włosa równomiernej warstwy wosku na wcześniej oczyszczoną, zdezynfekowaną oraz przygotowana do zabiegu skórę. Następnie przyłożenia i dociśnięcia do posmarowanej woskiem skóry paska flizelinowego lub bawełnianego. A na końcu energicznego zerwania go w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Zabieg kończy usunięcie oliwką resztek wosku ze skóry oraz wsmarowanie preparatów opóźniających odrastanie włosów. Skóra zaraz po zabiegu może być zaróżowiona i podrażniona, jadnak mija to po około 1-2h od depilacji. Efekty zabiegu utrzymują się zwykle od 2 do 4 tygodni po depilacji. Zaraz po depilacji odradza się korzystania z sauny, gorących kąpieli oraz opalania.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja